Продукція > KYOCERA AVX > REA1040220M450B
REA1040220M450B
REA1040220M450B KYOCERA AVX
rea-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 450V POLAR
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Capacitance: 22 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 280 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 392 mA @ 10 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 450V POLAR, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Capacitance: 22 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 280 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 392 mA @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REA1040220M450B Виробник : KYOCERA AVX rea.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 22uF; 450VDC; Ø10x40mm; ±20%; REA
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 22µF
Operating voltage: 450V DC
Body dimensions: Ø10x40mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -25...105°C
Manufacturer series: REA
Operating current: 0.28A
Height: 40mm
Diameter: 10mm