Продукція > KYOCERA AVX > REA1050470M400B
REA1050470M400B
REA1050470M400B KYOCERA AVX
rea-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 400V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 330 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 462 mA @ 10 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 400V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 330 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 462 mA @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REA1050470M400B Виробник : KYOCERA AVX rea.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 47uF; 400VDC; Ø10x50mm; ±20%; REA
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 47µF
Operating voltage: 400V DC
Body dimensions: Ø10x50mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -25...105°C
Manufacturer series: REA
Operating current: 0.33A
Height: 50mm
Diameter: 10mm