Продукція > KYOCERA AVX > REA1321471M050B
REA1321471M050B KYOCERA AVX
rea-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: ALUMINUM RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.512" Dia (13.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.906" (23.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 665 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 931 mA @ 10 kHz
Написати відгук
Description: ALUMINUM RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.512" Dia (13.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.906" (23.00mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 665 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 931 mA @ 10 kHz.
Інші пропозиції REA1321471M050B
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REA1321471M050B Виробник : KYOCERA AVX rea.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 470uF; 50VDC; Ø13x21mm; ±20%; REA
Mounting: THT
Operating temperature: -40...105°C
Capacitance: 470µF
Diameter: 13mm
Body dimensions: Ø13x21mm
Height: 21mm
Operating current: 665mA
Operating voltage: 50V DC
Tolerance: ±20%