Продукція > KYOCERA AVX > REA1325222M016B
REA1325222M016B
REA1325222M016B KYOCERA AVX
rea-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 16V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.512" Dia (13.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 2.2 mF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.13 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.582 A @ 10 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 16V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.512" Dia (13.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 2.2 mF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.13 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.582 A @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REA1325222M016B Виробник : KYOCERA AVX rea.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 2200uF; 16VDC; Ø13x25mm; ±20%; REA
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 2.2mF
Operating voltage: 16V DC
Body dimensions: Ø13x25mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...105°C
Manufacturer series: REA
Operating current: 1.13A
Height: 25mm
Diameter: 13mm