Продукція > KYOCERA AVX > REA1325390M250K
REA1325390M250K
REA1325390M250K KYOCERA AVX
rea-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 39UF 20% 250V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.512" Dia (13.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 39 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 250 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 350 mA @ 10 kHz
на замовлення 400 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 400
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 39UF 20% 250V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.512" Dia (13.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 39 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 250 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 350 mA @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 800 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
REA1325390M250K REA1325390M250K Виробник : KYOCERA AVX rea-series.pdf Description: CAP ALUM 39UF 20% 250V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Capacitance: 39 µF
Voltage - Rated: 250 V
товару немає в наявності
REA1325390M250K Виробник : KYOCERA AVX rea.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 39uF; 250VDC; Ø13x25mm; ±20%; REA
Type of capacitor: electrolytic
Capacitance: 39µF
Operating voltage: 250V DC
Body dimensions: Ø13x25mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...105°C
Manufacturer series: REA
Mounting: THT
Diameter: 13mm
Height: 25mm
Operating current: 0.25A