Продукція > KYOCERA AVX > REA1325472M006K
REA1325472M006K
REA1325472M006K KYOCERA AVX
rea-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 4.7MF 20% 6.3V RADIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.512" Dia (13.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 4.7 mF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.31 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.834 A @ 10 kHz
на замовлення 400 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 400
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 4.7MF 20% 6.3V RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.512" Dia (13.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 4.7 mF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.31 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.834 A @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 800 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
REA1325472M006K REA1325472M006K Виробник : KYOCERA AVX rea-series.pdf Description: CAP ALUM 4.7MF 20% 6.3V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Capacitance: 4.7 mF
Voltage - Rated: 6.3 V
товару немає в наявності
REA1325472M006K Виробник : KYOCERA AVX rea.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 4700uF; 6.3VDC; Ø13x25mm; ±20%; REA
Type of capacitor: electrolytic
Capacitance: 4.7mF
Operating voltage: 6.3V DC
Body dimensions: Ø13x25mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...105°C
Manufacturer series: REA
Mounting: THT
Diameter: 13mm
Height: 25mm
Operating current: 1.31A