Продукція > KYOCERA AVX > REA1626102M050B
REA1626102M050B
REA1626102M050B KYOCERA AVX
rea-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50V 1000uF 1626 1080 mA
на замовлення 1154 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.102" (28.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.08 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.512 A @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REA1626102M050B REA1626102M050B Виробник : KYOCERA AVX rea-series.pdf Description: CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.102" (28.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.08 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.512 A @ 10 kHz
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
товару немає в наявності
REA1626102M050B Виробник : KYOCERA AVX rea.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 1000uF; 50VDC; Ø16x26mm; ±20%; REA
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 1mF
Operating voltage: 50V DC
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...105°C
Diameter: 16mm
Body dimensions: Ø16x26mm
Height: 26mm
Operating current: 1.08A