Продукція > KYOCERA AVX > REA1626221M100B
REA1626221M100B
REA1626221M100B KYOCERA AVX
rea-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.102" (28.00mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 540 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 756 mA @ 10 kHz
на замовлення 336 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.102" (28.00mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 540 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 756 mA @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REA1626221M100B REA1626221M100B Виробник : KYOCERA AVX rea-series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100V 220uF 1626 540m A 20%
на замовлення 510 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
REA1626221M100B Виробник : KYOCERA AVX rea.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 220uF; 100VDC; Ø16x26mm; ±20%; REA
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 220µF
Operating voltage: 100V DC
Body dimensions: Ø16x26mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...105°C
Manufacturer series: REA
Operating current: 0.54A
Height: 26mm
Diameter: 16mm