Продукція > KYOCERA AVX > REA1632470M400B
REA1632470M400B
REA1632470M400B KYOCERA AVX
rea-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 400V 47uF 1632 330mA
на замовлення 1518 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.339" (34.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 330 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 462 mA @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REA1632470M400B REA1632470M400B Виробник : KYOCERA AVX rea-series.pdf Description: CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.339" (34.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 330 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 462 mA @ 10 kHz
на замовлення 387 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
REA1632470M400B Виробник : KYOCERA AVX rea.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 47uF; 400VDC; Ø16x32mm; ±20%; REA
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 47µF
Operating voltage: 400V DC
Body dimensions: Ø16x32mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -25...105°C
Manufacturer series: REA
Operating current: 0.33A
Height: 32mm
Diameter: 16mm