Продукція > KYOCERA AVX > REA1835222M050B
REA1835222M050B
REA1835222M050B KYOCERA AVX
rea-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 2.2MF 20% 50V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 2.2 mF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.695 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.373 A @ 10 kHz
на замовлення 1614 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 2.2MF 20% 50V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 2.2 mF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.695 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.373 A @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REA1835222M050B REA1835222M050B Виробник : KYOCERA AVX rea-series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50V 2200uF 1835 1695 mA 20%
на замовлення 490 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
REA1835222M050B Виробник : KYOCERA AVX rea.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 2200uF; 50VDC; Ø18x35mm; ±20%; REA
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 2.2mF
Operating voltage: 50V DC
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...105°C
Body dimensions: Ø18x35mm
Height: 35mm
Operating current: 1695mA
Manufacturer series: REA
Diameter: 18mm