Продукція > KYOCERA AVX > REA1840103M016B
REA1840103M016B
REA1840103M016B KYOCERA AVX
rea-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 10MF 20% 16V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Capacitance: 10 mF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.19 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.628 A @ 10 kHz
на замовлення 250 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 10MF 20% 16V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Capacitance: 10 mF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.19 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.628 A @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REA1840103M016B REA1840103M016B Виробник : KYOCERA AVX rea-series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16V 10000uF 1840 219 0mA 20%
на замовлення 342 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
REA1840103M016B Виробник : KYOCERA AVX rea.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 10000uF; 16VDC; Ø18x40mm; ±20%; REA
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 10mF
Operating voltage: 16V DC
Body dimensions: Ø18x40mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...105°C
Manufacturer series: REA
Operating current: 2.19A
Height: 40mm
Diameter: 18mm