Продукція > KYOCERA AVX > REA1840121M400B
REA1840121M400B
REA1840121M400B KYOCERA AVX
rea-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 120UF 20% 400V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 770 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.078 A @ 10 kHz
на замовлення 278 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 120UF 20% 400V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 770 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.078 A @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REA1840121M400B REA1840121M400B Виробник : KYOCERA AVX rea-series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 400V 120uF 1840 770m A 20%
на замовлення 425 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
REA1840121M400B Виробник : KYOCERA AVX rea.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 120uF; 400VDC; Ø18x40mm; ±20%; REA
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 120µF
Operating voltage: 400V DC
Body dimensions: Ø18x40mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -25...105°C
Manufacturer series: REA
Operating current: 0.77A
Height: 40mm
Diameter: 18mm