Продукція > KYOCERA AVX > REA2550681M200B
REA2550681M200B
REA2550681M200B KYOCERA AVX
rea-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 200V POLAR
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.492" (12.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 680 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.55 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.17 A @ 10 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 200V POLAR, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.492" (12.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 680 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.55 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.17 A @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REA2550681M200B Виробник : KYOCERA AVX rea.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 680uF; 200VDC; Ø22x50mm; ±20%; REA
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Operating temperature: -40...105°C
Capacitance: 680µF
Diameter: 22mm
Body dimensions: Ø22x50mm
Height: 50mm
Operating current: 1.55A
Tolerance: ±20%
Operating voltage: 200V DC