Продукція > KYOCERA AVX > REC0825560M160K
REC0825560M160K KYOCERA AVX
Виробник: KYOCERA AVX
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 56uF; 160VDC; Ø8x25mm; ±20%; 12000h
Mounting: THT
Operating temperature: -55...105°C
Capacitance: 56µF
Diameter: 8mm
Body dimensions: Ø8x25mm
Height: 25mm
Operating current: 0.3A
Tolerance: ±20%
Operating voltage: 160V DC
Service life: 12000h
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 56uF; 160VDC; Ø8x25mm; ±20%; 12000h, Manufacturer series: REC, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Operating temperature: -55...105°C, Capacitance: 56µF, Diameter: 8mm, Body dimensions: Ø8x25mm, Height: 25mm, Operating current: 0.3A, Tolerance: ±20%, Operating voltage: 160V DC, Service life: 12000h.