Продукція > KYOCERA AVX > REC1020150M400K
REC1020150M400K KYOCERA AVX
Виробник: KYOCERA AVX
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 15uF; 400VDC; Ø10x20mm; ±20%; 10000h
Mounting: THT
Operating temperature: -55...105°C
Capacitance: 15µF
Diameter: 10mm
Body dimensions: Ø10x20mm
Height: 20mm
Operating current: 0.18A
Tolerance: ±20%
Operating voltage: 400V DC
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 15uF; 400VDC; Ø10x20mm; ±20%; 10000h, Mounting: THT, Operating temperature: -55...105°C, Capacitance: 15µF, Diameter: 10mm, Body dimensions: Ø10x20mm, Height: 20mm, Operating current: 0.18A, Tolerance: ±20%, Operating voltage: 400V DC, Service life: 10000h, Manufacturer series: REC, Type of capacitor: electrolytic.