Продукція > KYOCERA AVX > REC1025122M025K
REC1025122M025K KYOCERA AVX
Виробник: KYOCERA AVX
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 1200uF; 25VDC; Ø10x25mm; ±20%; 10000h
Mounting: THT
Tolerance: ±20%
Manufacturer series: REC
Operating voltage: 25V DC
Operating temperature: -55...105°C
Capacitance: 1.2mF
Diameter: 10mm
Body dimensions: Ø10x25mm
Height: 25mm
Operating current: 2.91A
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 1200uF; 25VDC; Ø10x25mm; ±20%; 10000h, Mounting: THT, Tolerance: ±20%, Manufacturer series: REC, Operating voltage: 25V DC, Operating temperature: -55...105°C, Capacitance: 1.2mF, Diameter: 10mm, Body dimensions: Ø10x25mm, Height: 25mm, Operating current: 2.91A, Service life: 10000h, Type of capacitor: electrolytic.