Продукція > KYOCERA AVX > REC1321222M016K
REC1321222M016K KYOCERA AVX
Виробник: KYOCERA AVX
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 2200uF; 16VDC; Ø13x21mm; ±20%; 10000h
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 2.2mF
Operating voltage: 16V DC
Tolerance: ±20%
Service life: 10000h
Operating temperature: -55...105°C
Diameter: 13mm
Body dimensions: Ø13x21mm
Height: 21mm
Operating current: 2.61A
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 2200uF; 16VDC; Ø13x21mm; ±20%; 10000h, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Capacitance: 2.2mF, Operating voltage: 16V DC, Tolerance: ±20%, Service life: 10000h, Operating temperature: -55...105°C, Diameter: 13mm, Body dimensions: Ø13x21mm, Height: 21mm, Operating current: 2.61A, Manufacturer series: REC.