Продукція > KYOCERA AVX > REF0511101M016K
REF0511101M016K
REF0511101M016K KYOCERA AVX
REF%20Elect%20Caps%20KAVX.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 210 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 128 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 320 mA @ 100 kHz
на замовлення 4000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 210 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 128 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 320 mA @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REF0511101M016K REF0511101M016K Виробник : KYOCERA AVX REF%20Elect%20Caps%20KAVX.pdf Description: CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 210 mOhms
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 24
Мінімальне замовлення: 24
REF0511101M016K Виробник : KYOCERA AVX ref.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 100uF; 16VDC; Ø5x11mm; ±20%; REF
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 100µF
Operating voltage: 16V DC
Body dimensions: Ø5x11mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...105°C
Manufacturer series: REF
Operating current: 0.32A
Height: 11mm
Diameter: 5mm