REG101NA-2.5/3K
REG101NA-2.5/3K Texas Instruments
sbvs026d.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Виробник: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 2.5V 100MA SOT23-5
Packaging: Bulk
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 500 µA
Voltage - Input (Max): 10V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 65dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.13V @ 100mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 650 µA
на замовлення 14685 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 163
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 2.5V 100MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 500 µA, Voltage - Input (Max): 10V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 65dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.13V @ 100mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 650 µA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REG101NA-2.5/3K REG101NA-2.5/3K Виробник : Texas Instruments sbvs026d.pdf?t.download=true&u=5oefqw LDO Regulator Pos 2.5V 0.1A 5-Pin SOT-23 T/R
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 178
Мінімальне замовлення: 178
REG101NA-2.5/3K Виробник : TI sbvs026d.pdf?t.download=true&u=5oefqw
на замовлення 568 шт:
REG101NA-2.53k Виробник : TI
на замовлення 368 шт:
товару немає в наявності
товару немає в наявності
REG101NA-2.5/3K REG101NA-2.5/3K Виробник : Texas Instruments sbvs026d.pdf?t.download=true&u=5oefqw Description: IC REG LINEAR 2.5V 100MA SOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 10V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 65dB (120Hz)
Current - Supply (Max): 650 µA
REG101NA-2.5/3K REG101NA-2.5/3K Виробник : Texas Instruments sbvs026d.pdf?t.download=true&u=5oefqw LDO Voltage Regulators DMOS 100mA LDO Reg