REG101UA-2.5G4
REG101UA-2.5G4 Texas Instruments
sbvs026d.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Виробник: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 2.5V 100MA 8SOIC
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 500 µA
Voltage - Input (Max): 10V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOIC
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Control Features: Enable
Part Status: Discontinued at Digi-Key
PSRR: 65dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.13V @ 100mA
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 2.5V 100MA 8SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 500 µA, Voltage - Input (Max): 10V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SOIC, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Control Features: Enable, Part Status: Discontinued at Digi-Key, PSRR: 65dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.13V @ 100mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 650 µA.
Інші пропозиції REG101UA-2.5G4
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REG101UA-2.5G4 REG101UA-2.5G4 Виробник : Texas Instruments sbvs026d.pdf?t.download=true&u=5oefqw LDO Voltage Regulators DMOS 100mA LDO Reg