REG101UA-3
REG101UA-3 Burr Brown
reg101.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Виробник: Burr Brown
Description: IC REG LIN SGL OUTPUT LDO 100MA
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 500 µA
Voltage - Input (Max): 10V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOIC
Voltage - Output (Min/Fixed): 3V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 65dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.13V @ 100mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 650 µA
на замовлення 6400 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 177
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LIN SGL OUTPUT LDO 100MA, Packaging: Bulk, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 500 µA, Voltage - Input (Max): 10V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SOIC, Voltage - Output (Min/Fixed): 3V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 65dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.13V @ 100mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 650 µA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REG101UA-3 REG101UA-3 Виробник : Texas Instruments sbvs026d.pdf?t.download=true&u=5oefqw Description: IC REG LINEAR 3V 100MA 8SOIC
Packaging: Bulk
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 10V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 65dB (120Hz)
Current - Supply (Max): 650 µA
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 177
Description: IC: voltage regulator; LDO,fixed; 3V; 100mA; SO8; SMD; REG101; tube
Mounting: SMD
Tolerance: ±2.7%
Operating temperature: -40...85°C
Manufacturer series: REG101
Kind of voltage regulator: fixed; LDO
Type of integrated circuit: voltage regulator
Case: SO8
Output current: 0.1A
Voltage drop: 0.13V
Number of channels: 1
Output voltage: 3V
Input voltage: 1.8...10V
Quantity in set/package: 75pcs.
Kind of package: tube
на замовлення 75 шт:
Мінімальне замовлення: 3
REG101UA-3 REG101UA-3 Виробник : Texas Instruments reg101.pdf?t.download=true&u=5oefqw sbvs026d.pdf?t.download=true&u=5oefqw LDO Regulator Pos 3V 0.1A 8-Pin SOIC Tube
Мінімальне замовлення: 155
Мінімальне замовлення: 155
REG101UA-3 REG101UA-3 Виробник : Texas Instruments reg101.pdf?t.download=true&u=5oefqw sbvs026d.pdf?t.download=true&u=5oefqw LDO Voltage Regulators DMOS 100mA LDO Reg
на замовлення 103 шт:
Мінімальне замовлення: 2
на замовлення 37 шт:
товару немає в наявності
товару немає в наявності
Packaging: Tube
Current - Output: 100mA
Voltage - Input (Max): 10V
PSRR: 65dB (120Hz)