REG101UA-5
REG101UA-5 TI
reg101.pdf?t.download=true&u=5oefqw sbvs026d.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Код товару: 54484
Додати до обраних Обраний товар
Виробник: TI
Корпус: SOIC-8
Uin, V: 10 V
Uout,V: 5 V
Iout,A: 0,1 A
Udrop, V: 0,01 V
Тип виходу: Фіксований
Темп.діапазон: -40…85°C
у наявності 6 шт:
6 шт - РАДІОМАГ-Дніпро
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REG101UA-5 REG101UA-5 Виробник : Burr Brown reg101.pdf?t.download=true&u=5oefqw Description: IC REG LIN SGL OUTPUT LDO 100MA
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 500 µA
Voltage - Input (Max): 10V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOIC
Voltage - Output (Min/Fixed): 5V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 65dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.13V @ 100mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 650 µA
на замовлення 1018 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 149
REG101UA-5 REG101UA-5 Виробник : Texas Instruments sbvs026d.pdf?t.download=true&u=5oefqw Description: IC REG LINEAR 5V 100MA 8SOIC
Packaging: Bulk
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 10V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 65dB (120Hz)
Current - Supply (Max): 650 µA
Мінімальне замовлення: 149
REG101UA-5 REG101UA-5 Виробник : Texas Instruments reg101.pdf?t.download=true&u=5oefqw sbvs026d.pdf?t.download=true&u=5oefqw LDO Regulator Pos 5V 0.1A 8-Pin SOIC Tube
Мінімальне замовлення: 136
на замовлення 153 шт:
Мінімальне замовлення: 136
на замовлення 75 шт:
Мінімальне замовлення: 75
REG101UA-5 REG101UA-5 Виробник : Texas Instruments reg101.pdf?t.download=true&u=5oefqw sbvs026d.pdf?t.download=true&u=5oefqw LDO Voltage Regulators DMOS 100mA LDO Reg A 595-REG101UA-5/2K5
на замовлення 61 шт:
Мінімальне замовлення: 2
Description: IC: voltage regulator; LDO,fixed; 5V; 100mA; SO8; SMD; REG101; tube
Mounting: SMD
Tolerance: ±2.7%
Operating temperature: -40...85°C
Manufacturer series: REG101
Kind of voltage regulator: fixed; LDO
Type of integrated circuit: voltage regulator
Case: SO8
Output current: 0.1A
Voltage drop: 0.13V
Number of channels: 1
Output voltage: 5V
Input voltage: 1.8...10V
Quantity in set/package: 75pcs.
Kind of package: tube
на замовлення 12 шт:
Мінімальне замовлення: 2
товару немає в наявності
товару немає в наявності
Packaging: Tube
Current - Output: 100mA
Voltage - Input (Max): 10V
PSRR: 65dB (120Hz)