REG101UA-A
REG101UA-A Burr Brown
reg101.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Виробник: Burr Brown
Description: IC REG LIN POS ADJ 100MA 8SOIC
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 500 µA
Voltage - Input (Max): 10V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOIC
Voltage - Output (Max): 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 65dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.13V @ 100mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 650 µA
на замовлення 19080 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 177
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LIN POS ADJ 100MA 8SOIC, Packaging: Bulk, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Adjustable, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 500 µA, Voltage - Input (Max): 10V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SOIC, Voltage - Output (Max): 5.5V, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 65dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.13V @ 100mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 650 µA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REG101UA-A REG101UA-A Виробник : Texas Instruments sbvs026d.pdf?t.download=true&u=5oefqw Description: IC REG LIN POS ADJ 100MA 8SOIC
Packaging: Bulk
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 10V
Number of Regulators: 1
Voltage - Output (Max): 5.5V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 65dB (120Hz)
Current - Supply (Max): 650 µA
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 177
REG101UA-A REG101UA-A Виробник : Texas Instruments reg101.pdf?t.download=true&u=5oefqw sbvs026d.pdf?t.download=true&u=5oefqw LDO Regulator Pos 2.5V to 5.5V 0.1A 8-Pin SOIC Tube
Мінімальне замовлення: 155
Мінімальне замовлення: 155
REG101UA-A REG101UA-A Виробник : Texas Instruments reg101.pdf?t.download=true&u=5oefqw sbvs026d.pdf?t.download=true&u=5oefqw LDO Voltage Regulators DMOS 100mA LDO Reg
на замовлення 135 шт:
Мінімальне замовлення: 2
товару немає в наявності
товару немає в наявності
Packaging: Tube
Current - Output: 100mA
Voltage - Input (Max): 10V
Voltage - Output (Max): 5.5V
PSRR: 65dB (120Hz)