REG102GA-2.8
REG102GA-2.8 Texas Instruments
REG102_Rev2005.pdf
Виробник: Texas Instruments
Description: IC REG LIN 2.8V 250MA SOT223-6
Packaging: Tube
Package / Case: SOT-223-6
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 250mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 500 µA
Voltage - Input (Max): 10V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-223-6
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V
Control Features: Enable
PSRR: 65dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.27V @ 250mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 800 µA
на замовлення 9750 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 167
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LIN 2.8V 250MA SOT223-6, Packaging: Tube, Package / Case: SOT-223-6, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 250mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 500 µA, Voltage - Input (Max): 10V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-223-6, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V, Control Features: Enable, PSRR: 65dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.27V @ 250mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 800 µA.
Інші пропозиції REG102GA-2.8
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REG102GA-2.8 REG102_Rev2005.pdf
на замовлення 158 шт:
REG102GA2.8
REG102GA-2.8 REG102GA-2.8 Виробник : Texas Instruments REG102_Rev2005.pdf Description: IC REG LIN 2.8V 250MA SOT223-6
Packaging: Tube
Package / Case: SOT-223-6
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 250mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 10V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
PSRR: 65dB (120Hz)