REG102NA-2.8/250 Texas Instruments
Виробник: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 2.8V 250MA SOT23-5
Packaging: Bulk
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 250mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 500 µA
Voltage - Input (Max): 10V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V
Control Features: Enable
PSRR: 65dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.27V @ 250mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 800 µA
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 2.8V 250MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 250mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 500 µA, Voltage - Input (Max): 10V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V, Control Features: Enable, PSRR: 65dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.27V @ 250mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 800 µA.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
LDO Voltage Regulators DMOS 250 mA LDO Reg |
на замовлення 7 шт: термін постачання 21-30 дні (днів) |
Description: IC REG LINEAR 2.8V 250MA SOT23-5Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: SC-74A, SOT-753 Output Type: Fixed Mounting Type: Surface Mount Current - Output: 250mA Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Output Configuration: Positive Current - Quiescent (Iq): 500 µA Voltage - Input (Max): 10V Number of Regulators: 1 Supplier Device Package: SOT-23-5 Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V Control Features: Enable PSRR: 65dB (120Hz) Voltage Dropout (Max): 0.27V @ 250mA Protection Features: Over Current, Over Temperature Current - Supply (Max): 800 µA |
на замовлення 220 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
| REG102NA-2.8/250 |
| REG102NA-2.8250 | Виробник : TI | 0045+ SOT23-5 |