REG102UA-3.3
REG102UA-3.3 Texas Instruments
sbvs024f.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Виробник: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 3.3V 250MA 8SOIC
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 250mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 500 µA
Voltage - Input (Max): 10V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOIC
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Enable
PSRR: 65dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.27V @ 250mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 800 µA
на замовлення 1794 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 164
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 3.3V 250MA 8SOIC, Packaging: Bulk, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 250mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 500 µA, Voltage - Input (Max): 10V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SOIC, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Enable, PSRR: 65dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.27V @ 250mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 800 µA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REG102UA-3.3 REG102UA-3.3 Виробник : Texas Instruments sbvs024f.pdf?t.download=true&u=5oefqw LDO Voltage Regulators DMOS 250 mA LDO Reg
на замовлення 255 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Description: IC: voltage regulator; LDO,fixed; 3.3V; 250mA; SO8; SMD; REG102
Number of channels: 1
Mounting: SMD
Case: SO8
Type of integrated circuit: voltage regulator
Operating temperature: -55...125°C
Output current: 0.25A
Voltage drop: 0.27V
Tolerance: ±2.8%
Input voltage: 1.8...10V
Output voltage: 3.3V
Quantity in set/package: 75pcs.
Kind of package: tube
Manufacturer series: REG102
Kind of voltage regulator: fixed; LDO
на замовлення 9 шт:
Мінімальне замовлення: 2
REG102UA-3.3 Виробник : BB sbvs024f.pdf?t.download=true&u=5oefqw 2001 SMD
REG102UA-3.3 REG102UA-3.3 Виробник : Texas Instruments sbvs024f.pdf?t.download=true&u=5oefqw Description: IC REG LINEAR 3.3V 250MA 8SOIC
Packaging: Tube
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 250mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 10V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
PSRR: 65dB (120Hz)