Продукція > KYOCERA AVX > REH1011100M160K
REH1011100M160K
REH1011100M160K KYOCERA AVX
reh-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 10UF 20% 160V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 9 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 60 mA @ 100 kHz
на замовлення 348 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 14
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 10UF 20% 160V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 9 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 60 mA @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 1199 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 14
REH1011100M160K REH1011100M160K Виробник : KYOCERA AVX reh-series.pdf Description: CAP ALUM 10UF 20% 160V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 160 V
товару немає в наявності
REH1011100M160K Виробник : KYOCERA AVX reh.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 10uF; 160VDC; Ø10x11mm; ±20%; REH
Type of capacitor: electrolytic
Capacitance: 10µF
Operating voltage: 160V DC
Mounting: THT
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...125°C
Diameter: 10mm
Body dimensions: Ø10x11mm
Height: 11mm
Operating current: 60mA