Продукція > KYOCERA AVX > REH1013471M010K
REH1013471M010K
REH1013471M010K KYOCERA AVX
reh-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: SERIES: REH/ CASE: 1013/ CAP: 47
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.591" (15.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 465 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 620 mA @ 100 kHz
на замовлення 600 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 600
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SERIES: REH/ CASE: 1013/ CAP: 47, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.591" (15.00mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 465 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 620 mA @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 1200 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 11
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 10 V
Мінімальне замовлення: 10
REH1013471M010K Виробник : KYOCERA AVX reh.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 470uF; 10VDC; Ø10x13mm; ±20%; REH
Manufacturer series: REH
Operating temperature: -40...125°C
Tolerance: ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 470µF
Height: 13mm
Diameter: 10mm
Body dimensions: Ø10x13mm
Operating current: 0.62A
Operating voltage: 10V DC