Продукція > KYOCERA AVX > REH1016471M035K
REH1016471M035K
REH1016471M035K KYOCERA AVX
reh-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.630" (16.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 528.75 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 705 mA @ 100 kHz
на замовлення 1800 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 600
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.630" (16.00mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 528.75 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 705 mA @ 100 kHz.
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 8
REH1016471M035K REH1016471M035K Виробник : KYOCERA AVX reh-series.pdf Description: CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL TH
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 35 V
на замовлення 5 шт:
REH1016471M035K Виробник : KYOCERA AVX reh.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 470uF; 35VDC; Ø10x16mm; ±20%; REH
Manufacturer series: REH
Mounting: THT
Operating temperature: -40...125°C
Capacitance: 470µF
Diameter: 10mm
Body dimensions: Ø10x16mm
Height: 16mm
Operating current: 705mA
Operating voltage: 35V DC
Tolerance: ±20%