Продукція > KYOCERA AVX > REH1020102M010K
REH1020102M010K
REH1020102M010K KYOCERA AVX
reh-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded ALUMINUM RADIAL
на замовлення 3720 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 8
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 1MF 20% 10V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Cut Tape (CT), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 mF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 720 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 960 mA @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REH1020102M010K REH1020102M010K Виробник : KYOCERA AVX reh-series.pdf Description: CAP ALUM 1MF 20% 10V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 mF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 720 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 960 mA @ 100 kHz
на замовлення 597 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 8
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Capacitance: 1 mF
Voltage - Rated: 10 V
товару немає в наявності
REH1020102M010K Виробник : KYOCERA AVX reh.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 1000uF; 10VDC; Ø10x20mm; ±20%; REH
Operating temperature: -40...125°C
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 1mF
Diameter: 10mm
Body dimensions: Ø10x20mm
Height: 20mm
Operating current: 0.96A
Operating voltage: 10V DC
Tolerance: ±20%