Продукція > KYOCERA AVX > REH1025222M016K
REH1025222M016K
REH1025222M016K KYOCERA AVX
reh-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 2.2MF 20% 16V RADIAL TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 2.2 mF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 784 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 980 mA @ 100 kHz
на замовлення 1800 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 600
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 2.2MF 20% 16V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Cut Tape (CT), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 2.2 mF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 784 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 980 mA @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REH1025222M016K REH1025222M016K Виробник : KYOCERA AVX reh-series.pdf Description: CAP ALUM 2.2MF 20% 16V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2.2 mF
Voltage - Rated: 16 V
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
Мінімальне замовлення: 6
REH1025222M016K Виробник : KYOCERA AVX reh.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 2200uF; 16VDC; Ø10x25mm; ±20%; REH
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 2.2mF
Operating voltage: 16V DC
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...125°C
Diameter: 10mm
Body dimensions: Ø10x25mm
Height: 25mm
Operating current: 0.98A