Продукція > KYOCERA AVX > REH1220102M035K
REH1220102M035K
REH1220102M035K KYOCERA AVX
reh-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 1MF 20% 35V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 1 mF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 885 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.18 A @ 100 kHz
на замовлення 7000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 1MF 20% 35V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 1 mF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 885 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.18 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REH1220102M035K REH1220102M035K Виробник : KYOCERA AVX reh-series.pdf Description: CAP ALUM 1MF 20% 35V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Capacitance: 1 mF
Voltage - Rated: 35 V
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
Мінімальне замовлення: 5
REH1220102M035K Виробник : KYOCERA AVX reh.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 1000uF; 35VDC; Ø12.5x20mm; ±20%; REH
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 1mF
Operating voltage: 35V DC
Body dimensions: Ø12.5x20mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...125°C
Manufacturer series: REH
Height: 20mm
Diameter: 12.5mm
Operating current: 1.18A