Продукція > KYOCERA AVX > REH1220470M250K
REH1220470M250K
REH1220470M250K KYOCERA AVX
reh-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL TH
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 26.25 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 175 mA @ 100 kHz
на замовлення 332 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 26.25 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 175 mA @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 1000 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
REH1220470M250K REH1220470M250K Виробник : KYOCERA AVX reh-series.pdf Description: CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 250 V
товару немає в наявності
REH1220470M250K Виробник : KYOCERA AVX reh.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 47uF; 250VDC; Ø12.5x20mm; ±20%; REH
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 47µF
Operating voltage: 250V DC
Body dimensions: Ø12.5x20mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...125°C
Manufacturer series: REH
Operating current: 0.175A
Height: 20mm
Diameter: 12.5mm