Продукція > KYOCERA AVX > REH1618470M350B
REH1618470M350B
REH1618470M350B KYOCERA AVX
reh-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 47UF 20% 350V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.787" (20.00mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 27.75 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 185 mA @ 100 kHz
на замовлення 1050 шт:
Написати відгук
Description: CAP ALUM 47UF 20% 350V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.787" (20.00mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 27.75 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 185 mA @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REH1618470M350B REH1618470M350B Виробник : KYOCERA AVX reh_series-3196338.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 350V 47uF 1618 20% R adial