Продукція > KYOCERA AVX > REH1620470M400B
REH1620470M400B
REH1620470M400B KYOCERA AVX
reh-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 30 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 200 mA @ 100 kHz
на замовлення 236 шт:
Написати відгук
Description: CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 30 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 200 mA @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REH1620470M400B REH1620470M400B Виробник : KYOCERA AVX reh-series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 400V 47uF 1620 20% R adial
на замовлення 355 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
REH1620470M400B Виробник : KYOCERA AVX reh.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 47uF; 400VDC; Ø16x20mm; ±20%; REH
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 47µF
Operating voltage: 400V DC
Body dimensions: Ø16x20mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...125°C
Manufacturer series: REH
Operating current: 0.2A
Height: 20mm
Diameter: 16mm