Продукція > KYOCERA AVX > REH1625101M200B
REH1625101M200B
REH1625101M200B KYOCERA AVX
reh-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 200V 100uF 1625 20% Radial
на замовлення 360 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 77.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 310 mA @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REH1625101M200B REH1625101M200B Виробник : KYOCERA AVX reh-series.pdf Description: CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 77.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 310 mA @ 100 kHz
на замовлення 448 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
REH1625101M200B Виробник : KYOCERA AVX reh.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 100uF; 200VDC; Ø16x25mm; ±20%; REH
Type of capacitor: electrolytic
Capacitance: 100µF
Operating voltage: 200V DC
Body dimensions: Ø16x25mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...125°C
Operating current: 0.31A
Mounting: THT
Height: 25mm
Diameter: 16mm