Продукція > KYOCERA AVX > REH1630101M250B
REH1630101M250B
REH1630101M250B KYOCERA AVX
reh-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 100UF 20% 250V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 81.25 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 325 mA @ 100 kHz
на замовлення 1875 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 100UF 20% 250V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 81.25 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 325 mA @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REH1630101M250B REH1630101M250B Виробник : KYOCERA AVX reh-series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 250V 100uF 1630 20% Radial
на замовлення 52 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
REH1630101M250B Виробник : KYOCERA AVX reh.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 100uF; 250VDC; Ø16x30mm; ±20%; REH
Type of capacitor: electrolytic
Capacitance: 100µF
Tolerance: ±20%
Body dimensions: Ø16x30mm
Mounting: THT
Manufacturer series: REH
Operating temperature: -40...125°C
Diameter: 16mm
Height: 30mm
Operating voltage: 250V DC
Operating current: 325mA