Продукція > KYOCERA AVX > REH1630102M063B
REH1630102M063B
REH1630102M063B KYOCERA AVX
reh-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 1MF 20% 63V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 1 mF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.3875 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.85 A @ 100 kHz
на замовлення 1971 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 1MF 20% 63V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Capacitance: 1 mF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.3875 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.85 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REH1630102M063B REH1630102M063B Виробник : KYOCERA AVX reh-series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63V 1000uF 1630 20% Radial
на замовлення 362 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
REH1630102M063B Виробник : KYOCERA AVX reh.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 1000uF; 63VDC; Ø16x30mm; ±20%; REH
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 1mF
Operating voltage: 63V DC
Body dimensions: Ø16x30mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...125°C
Manufacturer series: REH
Operating current: 2.18A
Height: 30mm
Diameter: 16mm