Продукція > KYOCERA AVX > REH1630332M016B
REH1630332M016B
REH1630332M016B KYOCERA AVX
reh-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16V 3300uF 1630 20% Radial
на замовлення 455 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 3.3MF 20% 16V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Capacitance: 3.3 mF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.84 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.3 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REH1630332M016B REH1630332M016B Виробник : KYOCERA AVX reh-series.pdf Description: CAP ALUM 3.3MF 20% 16V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 3.3 mF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.84 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.3 A @ 100 kHz
на замовлення 1995 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
REH1630332M016B Виробник : KYOCERA AVX reh.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 3300uF; 16VDC; Ø16x30mm; ±20%; REH
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 3.3mF
Operating voltage: 16V DC
Body dimensions: Ø16x30mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...125°C
Manufacturer series: REH
Operating current: 2.3A
Height: 30mm
Diameter: 16mm