Продукція > KYOCERA AVX > REH1825820M400B
REH1825820M400B
REH1825820M400B KYOCERA AVX
reh-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 400V 82uF 1825 325mA 20%
на замовлення 420 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 82UF 20% 400V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 82 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 48.75 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 325 mA @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
REH1825820M400B REH1825820M400B Виробник : KYOCERA AVX reh-series.pdf Description: CAP ALUM 82UF 20% 400V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 82 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 48.75 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 325 mA @ 100 kHz
на замовлення 245 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
REH1825820M400B Виробник : KYOCERA AVX reh.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 82uF; 400VDC; Ø18x25mm; ±20%; REH
Type of capacitor: electrolytic
Capacitance: 82µF
Tolerance: ±20%
Body dimensions: Ø18x25mm
Mounting: THT
Manufacturer series: REH
Operating temperature: -40...125°C
Diameter: 18mm
Height: 25mm
Operating voltage: 400V DC
Operating current: 325mA