Продукція > KYOCERA AVX > REI1640682M016B
REI1640682M016B KYOCERA AVX
Виробник: KYOCERA AVX
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 6800uF; 16VDC; Ø16x40mm; ±20%; 8000h
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 6.8mF
Operating voltage: 16V DC
Body dimensions: Ø16x40mm
Tolerance: ±20%
Service life: 8000h
Operating temperature: -40...105°C
Manufacturer series: REI
Operating current: 3.72A
Height: 40mm
Diameter: 16mm
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 6800uF; 16VDC; Ø16x40mm; ±20%; 8000h, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Capacitance: 6.8mF, Operating voltage: 16V DC, Body dimensions: Ø16x40mm, Tolerance: ±20%, Service life: 8000h, Operating temperature: -40...105°C, Manufacturer series: REI, Operating current: 3.72A, Height: 40mm, Diameter: 16mm.