REM2-053.3D
REM2-053.3D Recom Power
Виробник: Recom Power
Description: DC DC CONVERTER +/-3.3V 2W
Features: OCP
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SIP Module, 5 Leads
Size / Dimension: 0.91" L x 0.31" W x 0.48" H (23.0mm x 8.0mm x 12.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 95°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Voltage - Input (Max): 5.5V
Approval Agency: CB, cURus
Efficiency: 79%
Current - Output (Max): 303mA, 303mA
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output 1: 3.3V
Voltage - Output 2: -3.3V
Power (Watts): 2 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 5.2 kV
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER +/-3.3V 2W, Features: OCP, Packaging: Tube, Package / Case: 8-SIP Module, 5 Leads, Size / Dimension: 0.91" L x 0.31" W x 0.48" H (23.0mm x 8.0mm x 12.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 95°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Voltage - Input (Max): 5.5V, Approval Agency: CB, cURus, Efficiency: 79%, Current - Output (Max): 303mA, 303mA, Voltage - Input (Min): 4.5V, Voltage - Output 1: 3.3V, Voltage - Output 2: -3.3V, Power (Watts): 2 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 5.2 kV.