Продукція > KYOCERA AVX > RES0511220M050B
RES0511220M050B
RES0511220M050B KYOCERA AVX
RES%20Series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 50V POLAR
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 22 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 680 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 72 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 180 mA @ 100 kHz
на замовлення 9123 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 25
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 50V POLAR, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 22 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 680 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 72 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 180 mA @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RES0511220M050B RES0511220M050B Виробник : KYOCERA AVX RES%20Series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50V 22uF 0511 20% .6 8ohm 180mA
на замовлення 349 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 25
RES0511220M050B Виробник : KYOCERA AVX RES%20Series.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 22uF; 50VDC; Ø5x11mm; ±20%; 5000h
Manufacturer series: RES
Mounting: THT
Operating temperature: -40...105°C
Tolerance: ±20%
Capacitance: 22µF
Diameter: 5mm
Body dimensions: Ø5x11mm
Height: 11mm
Operating current: 0.18A
ESR value: 680mΩ
Operating voltage: 50V DC