Продукція > KYOCERA AVX > RES0611470M050B
RES0611470M050B
RES0611470M050B KYOCERA AVX
RES%20Series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 50V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 300 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 118 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 295 mA @ 100 kHz
на замовлення 1467 шт:
Написати відгук
Description: CAP ALUM 50V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 300 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 118 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 295 mA @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RES0611470M050B RES0611470M050B Виробник : KYOCERA AVX RES%20Series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50V 47uF 0611 20% .3 00ohm 295mA