Продукція > IDEC > RH1B-ULAC240V
RH1B-ULAC240V
RH1B-ULAC240V IDEC
Виробник: IDEC
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 240V
Features: Lighted Indicator
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Approval Agency: CE, CSA, cURus, TUV
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 4.3 mA
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 240VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 72 VAC
Must Operate Voltage: 192 VAC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 20 ms
Load - Max Switching: 2400VA, 300W
на замовлення 1 шт:
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 240V, Features: Lighted Indicator, Packaging: Bulk, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 240VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Approval Agency: CE, CSA, cURus, TUV, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 4.3 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 240VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 72 VAC, Must Operate Voltage: 192 VAC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms, Load - Max Switching: 2400VA, 300W.
Інші пропозиції RH1B-ULAC240V
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RH1B-ULAC240V Виробник : IDEC Corporation RHSeries.pdf?context=bWFzdGVyfGRvY3VtZW50c3wzNTA1NTg2fGFwcGxpY2F0aW9uL3BkZnxoYjQvaGZkLzkzNjI0NTkyMzAyMzgvUkhTZXJpZXMucGRmfGJlOTNhNThlMDBlMWI1Zjg5MjMzMWJkN2MxYjJkYjE1NDY0NGIxYWM0ODdhYjBhMWYxNWM3YmEwNWZlOThjOGE Power Relay 240VAC 10A SPDT(27.5x14x35.6)mm Plug-In
на замовлення 1 шт:
RH1B-ULAC240V RH1B-ULAC240V Виробник : IDEC idec_RHSeries-1893982.pdf General Purpose Relays Relay Plug-In SPDT 10A 240VAC