Продукція > IDEC > RH2B-UCDC24V
RH2B-UCDC24V
RH2B-UCDC24V IDEC
idec_RHSeries-1893982.pdf
Виробник: IDEC
General Purpose Relays Relay Plug-In DPDT 10A 24VDC
на замовлення 96 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY PLUG-IN DPDT 10A 24VDC, Packaging: Bulk, Features: Test Button, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Relay Type: General Purpose, Coil Current: 37.5 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 240VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms, Approval Agency: CE, CSA, cURus, TUV, Load - Max Switching: 2400VA, 300W.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RH2B-UCDC24V RH2B-UCDC24V Виробник : IDEC RHSeries.pdf?context=bWFzdGVyfGRvY3VtZW50c3wzNTA1NTg2fGFwcGxpY2F0aW9uL3BkZnxoYjQvaGZkLzkzNjI0NTkyMzAyMzgvUkhTZXJpZXMucGRmfGJlOTNhNThlMDBlMWI1Zjg5MjMzMWJkN2MxYjJkYjE1NDY0NGIxYWM0ODdhYjBhMWYxNWM3YmEwNWZlOThjOGE Description: IDEC - RH2B-UCDC24V - Leistungsrelais, mit Prüftaste, DPDT, 24 VDC, 10 A, RH Series, Sockel, Monostabil
tariffCode: 85364110
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Steckbar
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Cadmium-Oxid
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 10A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 640ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Sockel
Produktpalette: RH Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: 110V
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 10 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
RH2B-UCDC24V Виробник : IDEC Corporation RHSeries.pdf?context=bWFzdGVyfGRvY3VtZW50c3wzNTA1NTg2fGFwcGxpY2F0aW9uL3BkZnxoYjQvaGZkLzkzNjI0NTkyMzAyMzgvUkhTZXJpZXMucGRmfGJlOTNhNThlMDBlMWI1Zjg5MjMzMWJkN2MxYjJkYjE1NDY0NGIxYWM0ODdhYjBhMWYxNWM3YmEwNWZlOThjOGE Power Relay 24VDC 10A DPDT(27.5x21x42)mm Socket
на замовлення 75 шт:
Мінімальне замовлення: 9
RH2B-UCDC24V Виробник : IDEC RHSeries.pdf?context=bWFzdGVyfGRvY3VtZW50c3wzNTA1NTg2fGFwcGxpY2F0aW9uL3BkZnxoYjQvaGZkLzkzNjI0NTkyMzAyMzgvUkhTZXJpZXMucGRmfGJlOTNhNThlMDBlMWI1Zjg5MjMzMWJkN2MxYjJkYjE1NDY0NGIxYWM0ODdhYjBhMWYxNWM3YmEwNWZlOThjOGE Description: RELAY PLUG-IN DPDT 10A 24VDC
Packaging: Bulk
Features: Test Button
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 37.5 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 240VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 20 ms
Approval Agency: CE, CSA, cURus, TUV
Load - Max Switching: 2400VA, 300W