Продукція > KYOCERA AVX > RHA0607270M040K
RHA0607270M040K
RHA0607270M040K KYOCERA AVX
rha-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM HYBRID 27UF 20% 40V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 70mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.343" (8.70mm)
Capacitance: 27 µF
Voltage - Rated: 40 V
Ripple Current @ Low Frequency: 60 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.2 A @ 100 kHz
на замовлення 1500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM HYBRID 27UF 20% 40V TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 70mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.343" (8.70mm), Capacitance: 27 µF, Voltage - Rated: 40 V, Ripple Current @ Low Frequency: 60 mA @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.2 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
RHA0607270M040K RHA0607270M040K Виробник : KYOCERA AVX rha-series.pdf Description: CAP ALUM HYBRID 27UF 20% 40V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Through Hole
Type: Hybrid
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Capacitance: 27 µF
Voltage - Rated: 40 V