Продукція > KYOCERA AVX > RHA1009101M040B
RHA1009101M040B
RHA1009101M040B KYOCERA AVX
rha-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM HYBRID 100UF 20% 40V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 24mOhm
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 40 V
Ripple Current @ Low Frequency: 240 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.4 A @ 100 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM HYBRID 100UF 20% 40V TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 24mOhm, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 40 V, Ripple Current @ Low Frequency: 240 mA @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.4 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RHA1009101M040B Виробник : KYOCERA AVX RHA.pdf Category: THT Hybrid Capacitors
Description: Capacitor: hybrid; H: 9.5mm; 100uF; 40VDC; 2.4A; SMD; ESR: 24mΩ; RHA
Capacitance: 100µF
Diameter: 10mm
Body dimensions: Ø10x9.5mm
Height: 9.5mm
ESR value: 24mΩ
Roll diameter max.: 380mm
Operating current: 2.4A
Tolerance: ±20%
Operating voltage: 40V DC
Manufacturer series: RHA
Type of capacitor: hybrid
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...105°C