Продукція > KYOCERA AVX > RHA1009101M040K
RHA1009101M040K
RHA1009101M040K KYOCERA AVX
rha-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM HYBRID 100UF 20% 40V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 24mOhm
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 40 V
Ripple Current @ Low Frequency: 240 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.4 A @ 100 kHz
на замовлення 504 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM HYBRID 100UF 20% 40V TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 24mOhm, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 40 V, Ripple Current @ Low Frequency: 240 mA @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.4 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 1200 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
RHA1009101M040K RHA1009101M040K Виробник : KYOCERA AVX rha-series.pdf Description: CAP ALUM HYBRID 100UF 20% 40V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Through Hole
Type: Hybrid
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 40 V
товару немає в наявності
RHA1009101M040K Виробник : KYOCERA AVX RHA.pdf Category: THT Hybrid Capacitors
Description: Capacitor: hybrid; H: 9.5mm; 100uF; 40VDC; 2.4A; SMD; ESR: 24mΩ; RHA
Capacitance: 100µF
Diameter: 10mm
Body dimensions: Ø10x9.5mm
Height: 9.5mm
ESR value: 24mΩ
Roll diameter max.: 380mm
Operating current: 2.4A
Tolerance: ±20%
Operating voltage: 40V DC
Manufacturer series: RHA
Type of capacitor: hybrid
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...105°C