Продукція > KYOCERA AVX > RHA1009120M080B
RHA1009120M080B
RHA1009120M080B KYOCERA AVX
rha-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM HYBRID 12UF 20% 80V TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 70mOhm
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Capacitance: 12 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 80 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.6 A @ 100 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM HYBRID 12UF 20% 80V TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 70mOhm, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Capacitance: 12 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 80 mA @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.6 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RHA1009120M080B Виробник : KYOCERA AVX RHA.pdf Category: THT Hybrid Capacitors
Description: Capacitor: hybrid; H: 9.5mm; 12uF; 80VDC; 1.6A; SMD; ESR: 70mΩ; RHA
Manufacturer series: RHA
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...105°C
Capacitance: 12µF
Height: 9.5mm
Diameter: 10mm
Body dimensions: Ø10x9.5mm
ESR value: 70mΩ
Roll diameter max.: 380mm
Operating current: 1.6A
Tolerance: ±20%
Operating voltage: 80V DC